LatestNews

Wybór mebli i różne inne rozwiązania przydatne w meblowaniu garderoby

Jak urządzić garderobę?
Garderoba wcale nie musi być dużym miejscem, by przechowywać w niej wszystkie rzeczy i zachować w nich porządek. Swoją rolę będzie spełniać ona także jako zabudowa wnęki w ścianie w innym pokoju. W takiej sytuacji świetnie nadadzą się drzwi przesuwne, aby oddzielić garderobę od pomieszczenia.

Jak urządzić wnętrze garderoby?
Magazynowane rzeczy to główny czynnik, który ma wpływ na wnętrze garderoby. W zależności od rodzaju rzeczy, które mamy, powinniśmy zdecydować, czy w swoich meblach powinno znajdować się więcej drążków na wieszaki, szuflad bądź może półek. Decydując o meblach do garderoby musimy pod uwagę wziąć też to, czy potrzebne nam dodatkowe miejsce na przeróżne sprzęty, jak np. żelazko czy deska do prasowania.

W sytuacji, gdy garderoba nie będzie zajmować dużo miejsca, dobrym wyborem będzie zakup szafy na wymiar. Jest to dobry sposób na zwiększenie miejsca na nasze rzeczy, a także różne przedmioty. Bardzo dobrym pomysłem okażą się meble na wymiar produkowanych przez firmę Komandor, która znana jest z ładownych szaf ubraniowych. Ładowna szafa narożna również jest bardzo dobrą decyzją oraz zwiększy miejsce na swoje ubrania.

Meble na wymiar pozwolą zaoszczędzić miejsce
Kolejną metodą, która umożliwi powiększenie przestrzeni użytkowej w swojej garderobie jest wstawienie drzwi przesuwnych. Jest to osobny pokój. Tego typu drzwi umożliwią zaoszczędzenie nawet do 8 m2 przestrzeni, która jest potrzebna do otworzenia normalnych drzwi. W tym wypadku możemy postawić na dostępne na rynku gotowe rozwiązania bądź drzwi przesuwne na wymiar, które znajdują się w ofercie firmy Komandor.

Zadbaj o dobre oświetlenie
Nie można zapominać, że odpowiednie meble w garderobie to nie wszystko. Niezwykle istotne jest również właściwe oświetlenie garderoby. Musi ono docierać do wszelkich półek oraz zakątków pokoju. Jeśli dysponujemy sporą przestrzenią na garderobę, poza oświetleniem ogólnym, powinniśmy także zadbać o oświetlenie punktowe. Dobrze jest zastanowić się nad kupnem LED-ów. Wykorzystują one bardzo mało energii oraz można zamontować je w najróżniejszych miejscach, gdyż mają one różne formy.

Nie zapomnij o dobrym lustrze
Ostatnim elementem, o którym nie można nie pamiętać jest lustro. Nie tylko umożliwi ono swobodne oglądanie się podczas wyboru odpowiedniego ubioru, ale również zwiększy ono optycznie wnętrze. Jeśli nie posiadamy miejsca na lustro stojące, możemy wybrać wiszące. Dobrą alternatywą dla niewielkich powierzchni jest szafa z drzwiami przesuwnymi, na których umieszczone jest lustro.

Podobne wpisy o rekreacji i podróżach: